ATRAKCJE GMINY

Leśny Gród w Milówce

Ogród botaniczny, który zachwyca bogactwem orientalnej roślinności. Można w nim znaleźć ślady kultury Majów, Azteków i Inków. Spacerując po krętych ścieżkach ogrodu, nie sposób ominąć posągu Świętowita, który został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa.

„Stara chałupa” w Milówce

Należy niewątpliwie do najstarszych przykładów architektury ludowej. W izbie wyryta jest data budowy chałupy – rok 1739. Miejsce to doskonale nadaje się do przybliżenia młodzieży, i nie tylko, dawnych zwyczajów, legend oraz stylu życia minionych pokoleń.

Geopark Glinka

W dawnym kamieniołomie w miejscowości Glinka, tuż przed granicą polsko- słowacką istnieje park rozrywki, który oferuje m.in jedną z najdłuższych tyrolek w regionie o długości 220 m z przeciągniętą liną nad przepaścią, ścianki wspinaczkowe ,park linowy zarówno z trasą dla dorosłych jak i dzieci,kąpieliska, place zabaw.

Muzeum w Żywcu, Stary i Nowy zamek

Polecamy zwiedzić XVI wieczny zamek, obecnie siedziba Muzeum Miejskiego w Żywcu. Zbudowany przez rodzinę Komorowskich w stylu renesansowym stoi na miejscu średniowiecznego zamku.

W muzeum można podziwiać wystawy stałe, eksponujące historię miasta i regionu oraz sztukę sakralną oraz wystawy czasowe poświęcone aktualnym wydarzeniom.

Nieopodal Starego stoi Nowy Zamek – neoklasycystyczna budowla wzniesiona w XIX wieku przez Habsburgów

Park Zamkowy

Park Zamkowy w Żywcu to 26-hektarowa przestrzeń otaczająca żywiecki zamek. Pierwotnie zamek otoczone były zabudowaniami gospodarczymi, ogródkiem warzywnym i stawami rybnymi.Obecnie ogród ma formę angielskiego parku krajobrazowego, która to forma została mu nadana w pierwszej połowie XIX wieku. Wtedy też chiński domek znalazł się na wyspie. Obecnie na terenie parku można podziwiać zminiaturyzowane repliki zabytków podbeskidzia. Park miniatur powstał w ramach historycznego parku tematycznego “od Komorowskich do Habsburgów”. Atrakcję dla najmłodszych może też stanowić mieszcząca się w parku Stajnia Miejska oraz Mini Zoo

.

Browar w Żywcu

Żywiecki Browar powstał w 1856 roku. W 2006 roku otwarto Muzeum, w którym tajemnice żywieckiej gorzelni udostępniono szerszej publiczności.

Browar Żywiec już po 12-stu latach od powstania znalazł się w ścisłej czołówce browarów Galicji. Działające tu dziś Muzeum należy do grona tych, w których wszystkiego można dotknąć. Sporo atrakcji dla siebie znajdą w nim zarówno dzieci, jak i dorośli, a już na pewno spodoba się ono miłośnikom piwa. Sale, ulokowane w dawnych leżakowniach piwa, przenoszą zwiedzających nawet do XIX wieku. Ekspozycja odwzorowuje proces powstawania piwa. W jednej z sal pograć można w kręgle. Zwiedzanie uatrakcyjniają wszechobecne nośniki multimedialne. Aby wyjść z Muzeum, przemierzyć trzeba prawdziwy labirynt.

Jezioro Żywieckie

Jezioro Żywieckie – położone na granicy Kotliny Żywieckiej i Beskidu Małego. Po zbiorniku można żeglować, a także odbyć 45- minutowy rejs statkiem wycieczkowym „Ziemia Żywiecka”. Korzystając z licznych wypożyczalni sprzętu pływającego można zwiedzić każdą zatoczkę jeziora.

Góra Żar

Malownicza góra, która położona jest nad brzegami Jeziora Międzybrodzkiego. Jest dużo legend o górze, które mówią między innymi, że wariują tutaj kompasy, a na niektórych odcinkach piłka położona na drodze zaczyna się toczyć do góry. Zdobycie góry Żar ułatwia turystom bardzo popularna w okolicy kolej terenowo-szynowa. Na szczycie góry na turystów czeka piękna panorama, otwarty cały rok sztuczny tor saneczkowy, zbiornik wodny oraz trasy narciarskie.

Wodospad w Sopotni Wielkiej

Najwyższy w Beskidach wodospad o wysokości 12 m, uznany za pomnik przyrody. W jego pobliżu jest także grupa starych drzew (kilka sosen i modrzew), między nimi stoi pomnik mieszkańców poległych podczas II Wojny Światowej.

NASZ
OBIEKT

Zobacz jak u Nas jest pięknie!


SAUNA &
GROTA SOLNA

Poczuj relaks, sprawdź galerię


NASZA
PIWNICZKA

Lokalne specjały prosto z naszego sadu


NAJBLIŻSZA
OKOLICA

Malownicze krajobrazy, spokój, harmonia...


  Masz pytania lub chcesz dokonać rezerwacji?
  napisz do Nas!

  apartamentyancymon@op.pl

  PREFERUJESZ KONTAKT TELEFONICZNY?
  NIE MA SPRAWY: +48 511 005 271

  całą naszą ofertę znajdziesz tu:

  POKOJE I APARTAMENTY